Laser Bystronic Bystar 3015

Laser Bystronic Bystar 3015 (Zdjęcie 1 i 2) został wyprodukowany przez dobrze znaną szwajcarską firmę Bystronic, która powstała jeszcze w 1964 roku w miaście Buetzberg. Bystronic specjalizuje się w produkowaniu systemów dla obróbki blachy (cięcie i gięcie blachy). Aktualnie główna siedziba firmy znajduje się w Niederönz (Szwajcaria), a dwa dodatkowe zakłady produkcyjne znajdują się w Gotha (Niemcy) i Tyandzine (Chiny). Firma posiada również biura regionalne i oddziały serwisowe w trzydziestu krajach na całym świecie.

Maszyny tego producenta, dzięki innowacyjnym i nowoczesnym rozwiązaniom, mają wiele unikalnych zalet. Przekłada się to na szybkie cięcie blachy, przy jednoczesnym zachowaniu dużego bezpieczeństwa procesu cięcia. Dodatkowo, krótki czas przygotowania, a także intuicyjne i łatwe w obsłudze sterowanie CNC (Zdjęcie 3) gwarantuje sprawną pracę na maszynie. Laser Bystronic Bystar 3015 bardzo dobrze łączy w sobie nowoczesne podejście do budowania maszyn z doświadczeniem wypracowanym na przestrzeni wielu lat przez inżynierów z firmy Bystronic.

LASER BYSTRONIC BYSTAR 3015
Zdjęcie 1. LASER BYSTRONIC BYSTAR 3015
LASER BYSTRONIC BYSTAR 3015
Zdjęcie 2. LASER BYSTRONIC BYSTAR 3015

Bystar 3015 to urządzenie sterowane komputerowo co gwarantuje wysoką dokładność przy utrzymaniu dużej szybkości pracy. Laser jest używany do cięcia blachy, gdy są wymagane detale o wysokiej precyzji kształtu i wymiaru. Cięcie laserowe umożliwia otrzymanie detali o dowolnie zaprogramowanym poziomie złożoności. Maszyna jest także stosowana do cięcia stali nierdzewnej, stali węglowej, stali stopowej, stopów aluminium i innych materiałów metalowych. Od tego, jakiego typu jest materiał zależy maksymalna grubość cięcia lasera. Największa dopuszczalna dla tego lasera grubość cięcia blachy czarnej jest równa 14 mm, grubość blachy nierdzewnej wynosi 10 mm, a maksymalna grubość materiału aluminiowego to 5 mm. Obszar roboczy, gdzie mieści się obrabiany materiał ma długość 3000 mm i szerokość 1500 mm. Laser Bystronic Bystar 3015 posiada dwie głowicy tnące o rozmiarach 5 i 7 cali, które zapewniają moc aż do 2800 W. Maszyna jest wyposażona również automatycznym zmieniaczem stołów roboczych, podajnik drobnych elementów z powierzchni pod stołem oraz wyciąg gazów i pyłów z filtrem węglowym. Chociaż laser ma stosunkowo duże rozmiary, jednak całkowita waga maszyny nie jest duża i wynosi tylko 1850 kg.

Bystronic - sterowanie CNC
Zdjęcie 3. Bystronic – sterowanie CNC