Archiwum kategorii: Lasery

Lasery to maszyny CNC służące do wypalania kształtów w arkuszach blachy lub w rurach czy profilach. Sterowanie komputerowe umożliwia i przyspiesza wycinanie najróżniejszych kształtów. Przedstawiamu tu budowę i zasady pracy laserów „soczewkowych” i światłowodowych.

Laser TRUMPF TRUMATIC L 3030

Laser TRUMPF TRUMATIC L 3030 został wyprodukowany w 1999 roku, przez renomowaną niemiecką markę TRUMPF. Firma ta powstała jeszcze w 1923 roku, a obecnie jest światowym liderem w dziedzinie laserów przemysłowych i technologii systemu laserowego. Technologia laserowa TRUMPF obejmuje lasery  CO2, lasery półprzewodnikowe, lasery światłowodowe oraz lasery do znakowania. Systemy laserowe  tej firmy wykorzystują głowice laserowe 2D lub 3D i umożliwiają cięcie blachy lub cięcie profili i rur. Ta firma jest obecna w prawie wszystkich krajach Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji.

Laser Bystronic Bystar 3015

Laser Bystronic Bystar 3015 (Zdjęcie 1 i 2) został wyprodukowany przez dobrze znaną szwajcarską firmę Bystronic, która powstała jeszcze w 1964 roku w miaście Buetzberg. Bystronic specjalizuje się w produkowaniu systemów dla obróbki blachy (cięcie i gięcie blachy). Aktualnie główna siedziba firmy znajduje się w Niederönz (Szwajcaria), a dwa dodatkowe zakłady produkcyjne znajdują się w Gotha (Niemcy) i Tyandzine (Chiny). Firma posiada również biura regionalne i oddziały serwisowe w trzydziestu krajach na całym świecie.