Giełda maszyn używanych

Wiele firm staje w pewnym momencie przed koniecznością zakupu lub sprzedaży maszyn. Co zrobić w chwili gdy trzeba poszerzyć park maszynowy? Co zrobić ze starą maszyną aby mieć miejsce na nowe urządzenie? Odpowiedzią staje się giełda maszyn używanych , na której możemy wystawić swoje maszyny.

Umieszczenie ogłoszenia na internetowej giełdzie maszyn, daje szansę na dotarcie z informacją o sprzedaży maszyny do bardzo szerokiego grona odbiorców. Obecnie wiele serwisów tego typu oferuje swoje usługi we wielu państwach całego świata. W taki sposób docieramy do ostatecznego odbiorcy z pominięciem pośredników i handlarzy – dlatego możemy uzyskać najlepszą możliwą cenę.

Na takiej giełdzie mamy pogrupowane maszyny używane w kategorie i podkategorie. Przykładowo chcąc sprzedać tokarkę uniwersalną umieścimy takie ogłoszenie w kategorii tokarki, dalej w podkategorii tokarki uniwersalne. Następnie powinniśmy dodać zdjęcia maszyny – najlepiej jak najwięcej, tak aby potencjalny kupiec mógł dokładnie oglądnąć maszynę. Oprócz zdjęć samej maszyny zróbmy zdjęcia oprzyrządowania, które ma duży wpływ na cenę maszyny. Obecnie prawie każda giełda maszyn umożliwia dodanie filmów przedstawiających pracę maszyny. To bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu klient może zobaczyć jak maszyna pracuje. Może przekonać się, że wszystko działa, i że kupuje pewny towar. Następnie musimy stworzyć dobry opis maszyny. Najlepiej podać wszystkie parametry z dokumentacji techniczno-ruchowej. Często dokumentacje opisują zastosowanie maszyny, jej możliwości i cechy – warto to wpisać do treści ogłoszenia.

Formularz dodawania ogłoszenia
Przykładowy formularz dodawania ogłoszenia

Tak przygotowane ogłoszenie trzeba jeszcze opatrzyć danymi kontaktowymi. Najczęściej formularz ogłoszenia, posiada odpowiednie pola do podania danych adresowych. Najważniejszym polem jest pole z numerem telefonu oraz email. Pole email ważne jest z dwóch powodów. Po pierwsze ktoś może do nas napisać zapytanie odnośnie maszyny ale druga sprawa to taka, że często giełdy zabezpieczają się przed spamem i na podanego emaila wysyłają link do aktywacji ogłoszenia. Czyli podany email musi być prawdziwy nawet jeśli usługodawca nie wyświetla go w treści ogłoszenia.